Ako žiť bez neprimeraných strachov tak, aby si si mohla užívať svoj život naplno...

nnnnnnnnnnnnnnnnnn

Prepadá ťa v niektorých situáciách nepokoj, pocit ohrozenia, prehnaná nervozita a uvedomuješ si, že tvoje vyhýbavé správanie je až prehnané alebo nezmyselné?

Upokojím ťa. Tvoja situácia nie je jedinečná. A čo je dôležitejšie- existuje riešenie.

Výskumi ukazujú, že viac ako 10% žien má v súčastnosti strach z pavúkov, výťahov, výšok, lietania, psov, šoférovania, otvorených alebo uzavretých priestranstiev, rozprávania na verejnosti, z robenia chýb, zo zlyhania, zo skúšky a tak ďalej a tak ďalej.

Ak sa to týka aj teba, tak určite poznáš svoje reakcie, keď si na to iba pomyslíš a vôbec nerozumieš prečo sa ti to deje. Začneš mať obavy, prepadne ťa úzkosť a znepokojenie. Srdce ti môže začať rýchlejšie búšiť a cítiš ťaživý pocit na žalúdku, chvenie alebo sucho v ústach.

Zvýšená úzkosť prináša tvoj mozog do režimu "boja alebo úteku", ktorý spôsobuje, že reaguješ na neohrozujúce situácie so stresom a strachom. Niektorých ľudí môže neočakávane prepadnúť až panický atak. Vtedy sa im zrýchli dýchanie, až sú neschopní sa nadýchnuť, môžu pociťovať točenie, chvenie a pocity brnenia, nevoľnosť.

Nie je to príjemné, a preto nad tým nebudeme dlho rozmýšlať a skôr sa zameriame na to čo sa s tým dá urobiť.

nnnnnnnnnnn

Čo sa s tým dá urobiť?

nnnnnnn

Ženy, ktoré sa nakoniec rozhodli prísť za mnou si museli najprv uvedomiť,

že samé sa ukľudniť pokúšali už mnohokrát. Avšak bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažili byť pokojné, úzkosť a panika dokázali vždy nad nimi prebrať kontrolu.

Aj ty si už vyskúšala všelijaké spôsoby, rôznych lekárov ktorí nepomohli, a teda radšej akceptuješ, že máš proste strach, ktorý budeš mať celý život?

Tvoja situácia však NIE je beznádejná.

Vieš si predstaviť, že by si sa nebála a namiesto toho cítila v doteraz pre teba nepríjemných situáciách pokoj a kľud?


Fóbia (alebo silný strach), napriek tomu, že spôsobuje silné a nepríjemné reakcie sa dá v skutočnosti jednoducho a citlivo odstrániť. Existuje extrémne účinná metóda, ktorú pri práci na odstránení fóbie a strachov používam.

 • Je veľmi citlivá a neboj sa, nepoužíva taktiky kognitívno-behaviorálnej terapie, ktorá ťa postupne vystavuje tomu, čoho sa najviac bojíš. ( Pri taktikách KBT hrozí totiž nebezpečenstvo, že klient zo situácie unikne skôr, než u neho dôjde k poklesu úzkosti, a jeho fóbia sa tým ešte zvýrazní.)  
 • Namiesto toho my, budeme spolu pracovať priamo s tvojou pamäťou a "preučením" mozgu, aby v situáciách reagoval inak.
 • Situáciu, ktorá ti spôsobovala nervozitu a nepokoj vyhľadáš až vtedy, keď budeš cítiť, že je to pre teba úplne v poriadku

Čo teda budeme na sedeniach robiť?

 • naučíme mozog spôsob, ako správne reagovať
 • oddelíme stimul (spúšťací objekt) od emocionálnej reakcie (strachu) a tým fóbia pominie
 • rozvinieme zručnosti, ktoré sú užitočné pre celý život vo všetkých situáciách.
 • a to všetko citlivo a s rešpektom pre tvoje zdravie

Prebehne v tebe hlboká zmena a ty zistíš, že:

 • cítiš hlboký pocit pokoja, ktorý začína prenikať do tvojho života
 • sa cítiš isto v situáciách, ktoré zvykli vyvolať tvoj starý strach
 • máš svoje správanie pod kontrolou
 • budeš sa cítiť uvoľnene a kľudne, BEZ fóbie

Bez ohľadu na to, ako dlho si trpela strachom z ..., aj napriek životným obmedzeniam, ktoré si prežila, sa dá fóbia odstrániť.

Už pár sedení ti zmení život, tak ako týmto ženám s ktorými som pracovala:

nnnnn

Nedokázala som chodiť výťahom. Namiesto toho som vždy chodila po schodoch. Postupne som sa začala vyhýbať všetkým stiesneným priestorom, čo som robila úplne podvedomky a som sa tak povediac seba klamala. Doktor mi povedal, že mám klaustrofóbiu, ale nič viac som s tým nerobila. Nechcela som brať lieky alebo také dačo.  Na popud môjho priateľa som si povedala, že by som s tým rada niečo urobila a odporučili mi Luciu. Je to neuveriteľné a musím sa aj smiať, lebo proste klaustrofóbna už vôbec nie som. Som z toho nadšená, že sa stačilo len odhodlať a riešenie existovalo. Nedokážem ani vyjadriť aká som ti vďačná. Ema Kubicová

Rada by som vyjadrila obrovskú vďaku za to, že si mi pomohla prekonať môj strach z výšky! Uvedomila som si, že som sa podvedome vyhýbala miestam, ktoré by ma rozrušovali. Vďaka tvojej pomoci to už tak nie je a mám radosť z vecí, ktoré som nikdy nemohla robiť. Kristína M.

V roku 2003 som bola svedkom autonehody a nikdy som sa naozaj nezotavila zo strachu, že by sa niečo nestalo, keď budem šoférovať. Vždy som nechala riadiť niekoho iného a vlastne som nikdy v aute rada nesedela. Keď som na tom s tebou začala pracovať všimla som si postupnú úľavu. Keď som bola na to pripravená skúsila som šoférovať. Ak by som teraz začala panikárčiť tak v oveľa závažnejších situáciách a aj vtedy si dokážem navodiť taký upokojujúci pocit a okamžite to moju paniku zastaví. Mám za sebou dlhú cestu a je neuveriteľné, že sa konečne môžem odvážiť šoférovať aj na väčšie vzdialenosti. Veľké ĎAKUJEM. Nata F.

Mala som veľký strach z chrobákov a pavúkov. Vždy som vyskočila a skrýkla keď som dákeho zbadala a môj muž musel robiť protiopatrenia, aby ma "zachránil". Vďaka sedeniam s Luciou sa mi zdá, že už žiadnych pavúkov neriešim a aj keď sa nejaký náhodou prechádza po kuchyni, som proste kľudná. Akoby si z toho nič nerobím. Dokážem ovládať svoje pocity. Ďakujem. Linda Tronická

Milujem cestovanie, ale lietanie som asi posledných 8 rokov nenávidela. Keď som zbadala lietadlo vo vzduchu, môj žalúdok sa okamžite ozval a nohy sa mi akoby podlomili. No a ak som musela letieť, tak som mala nepríjemné pocity už niekoľko dní pred odletom. Bolo to hrozné lebo som nechcela brať prášky na skludnenie, ale musela som si dať a potom som sa cítila ospalá a oťapená. Manžel ma vždy utešoval a v lietadle som si musela dať flašku piva. Keď došla turbulencia tak som lapala po dychu. Pri štarte a pristátí sa opakovala tá istá panika. Aj keď som bola najprv skeptická pracovať s Luciou, výsledky boli úžasné! Pred týždňom som musela opäť letieť a sama som sa seba pýtala či som to vôbec ja, lebo aj keď sme sa dostali do turbulencie sa môj tep sotva zvýšil. Dokonca som si vychutnávala aj výhľad z okna :) Úžasné, ďakujem. Viera K.

Jediné, čo teraz musíš urobiť je ozvať sa mi, aby som o tebe vedela. Stačí len vyplniť formulár nižšie a rezervovať si miesto. Ja sa ti do dvoch dní ozvem a dohodneme si telefonickú konzultáciu v trvaní 25 minút, ktorá je úplne BEZPLATNÁ.

 • Bezplatná telefonická konzultácia je tu pre teba a k ničomu ťa nezaväzuje
 • Odpoviem ti na otázky, ktoré máš.
 • Navrhnem ti kroky, ktoré môžme spoločne podstúpiť ak sa rozhodneš ísť do toho
 • Ak sa rozhodneš investovať do svojho života, rozhodneme spoločne, v ktorých termínoch sa budeme stretávať

Teším sa na našu telefonickú konzultáciu. Ozvi sa :)

                Tvoje informácie sú 100% v bezpečí a nikdy nebudú s nikým zdieľané.